A 90-es években épült gdanski Corpus Christi templom Lengyelország második legnagyobb temploma. A templom márványpadlója, hatalmas erkélyei és 2.000 m2-es alapterülete nagy kihívást jelent a hangosítás tekintetében: a hosszú utózengési idő miatt a hallgatónak még akkor is nehézséget okoz a beszéd megértése, ha a beszélő személy a közelében tartózkodik.

100 V-os audio rendszerek évekig tartó tesztelését követően a lelkész úgy döntött, hogy felveszi a kapcsolatot a professzionális audio rendszerekkel foglalkozó Mega Music céggel abból a célból, hogy egy olyan minőségi hangrendszert építsenek be, amely a leginkább képes „megértetni” Isten szavát.  A Mega Music nem riadt vissza a kihívást jelentő feladattól.
A tervezők az akusztikai problémák megoldásán túl a beépített rendszer esztétikus megjelenését is figyelembe vették: a templom belső tere teljesen fehér, amelyből durván kitűnnének a hagyományos fekete hangfalak. A Mega Music – a K-array lengyel partnercége – habozás nélkül a Python hangfal fehér változata mellett döntött, amely látvány és hangzás tekintetében is tökéletesen megfelel az igényeknek.
A gondos tervezést és szimulációs szoftverrel történő tesztelést követően a központi rendszert a főoltárnál alakították ki, két darab, mindkét oldalon 6 db KP52 Python hangfalból álló, a padló fölött kb. 10 méteres magasságban elhelyezett array-rendszer használatával. Sidefillként 3 db KP52W rendszert használtak, ami a templom meglehetősen széles kiterjedése miatt elengedhetetlen volt. A Mega Music 11 db KP52W rendszert épített be vízszintesen az erkély alá, a hangtér kitöltése érdekében (Flood üzemmódban), olyan késleltetési idő alkalmazásával, hogy a hangfalak által kibocsátott hang integrálható legyen a központi rendszer hangjával.
Dariusz Adamowicz, a Mega Music elnöke a következőket mondta nekünk: „Úgy határoztunk, hogy az egységes megjelenés és hangzás megőrzése érdekében a templomban ugyanazon típusú hangfalakat használjuk. A Flood/Spot kapcsolónak köszönhetően nagyon könnyen tudtuk rögzíteni a hangfalakat vízszintes pozícióban az erkély alatt, így kiváló térbeli lefedettséget tudtunk elérni. Ráadásul a K-array rendszerek kompakt volta lehetővé tette számunkra, hogy csaknem láthatatlan maradjon a beépített rendszer, anélkül, hogy ez a minőség tekintetében bármilyen kompromisszumot jelentett volna. Végül kidolgoztunk néhány irányelvet az orgonának helyet adó erkély monitorozására is. A hangfalak utólag kerülnek felszerelésre, mivel az erkély nemrégiben vált a terv részévé és még mindig építés alatt áll.”
A „hétköznapi” igényekhez a Pythonok egymagukban is tökéletesen elegendőnek bizonyultak volna, a Corpus Christi templom azonban néha koncerteknek és egyházi eseményeknek is helyet ad. Ezen alkalmakkor négy KMT21P mélynyomóval bővíthető a rendszer, a testesebb hangzás biztosítása érdekében.
„És a végeredmény?” – mondta Dariusz – „Jobb, mint eredetileg remélhettük. 60%-os beszédérthetőséget értünk el 100 dB-es hangnyomásszintnél, a hívők által elfoglalt terület minden részén. Az előző rendszerekhez képest ez nagy előrelépést jelent, és végül a templomot egy szerepéhez méltó hangrendszerrel szereltük fel.”