Az új Gyártási és Technológiai Központ alakjában az audio specialista Sennheiser a cég életének legnagyobb építési projektjét valósította meg. A cég wennebosteli székhelye mostantól Észak-Németország egyik legmodernebb szerelőüzemének ad otthont.

Az audio specialista Sennheiser közel 15 millió eurót költött az új Gyártási és Technológiai Központra, nem számolva a gyártás Burgdorfból való átköltöztetésének, és a technikai részleg áthozatalának költségeit. Az új épület felépítésekor az összes gyártási folyamatot újraszervezték, hogy a jövőben nagyobb hatékonyságot érjenek el. „Az aprólékos tervezési munka és az ergonómiai, valamint gyártási szakemberekkel folytatott intenzív konzultáció meghozta gyümölcsét”, mondta Volker Bartels, gyártási és logisztikai igazgató. „Ez év elejétől gyártó és mérnök csapatunk egy kitűnően szervezett, és motiváló környezetben dolgozik.” A Sennheiser azóta élvezi az egyetlen telephelyre koncentrált, kimagaslóan modern gyártórendszer előnyeit, melyhez optimális anyagáramok és munkafolyamatok párosulnak.

Az első ásónyomtól a csúcstechnikát képviselő gyártásig – áttekintés

gyartas_2.jpgA geológiai próbagödör elkészültével, 2008. november 4-én, egy hivatalos nyitóünnepség keretében a Gyártási és Technológiai Központ megépítésének kezdetét jelező, első szimbolikus ásónyomra is sor került. A bokrétaünnepséget 2009. május 18-án tartották, és az épület átadására 2009. végén került sor. Az átköltözés Burgdorfból Wennebostelbe nyolc hetet vett igénybe, melynek során 230 gépet szállítottak át – a legnehezebb kb. 10 tonnát nyomott. Két elektronikai gyártáshoz használt átrakó (“pick-and-place”) gépet daru rakott be az épületbe, a tetőnyíláson keresztül. Az új Gyártási és Technológiai Központot a meglévő gyárépület mellé építettek, és a két telephelyet összekötötték.

A termékek és a gyártási folyamat technikai háttere

„Biztosítanunk kell, hogy gyártási folyamataink elég rugalmasan tudják követni a változó piaci szükségleteket. Ezért volt az egyik legfontosabb prioritás az épület sokoldalúsága”, magyarázta Volker Bartels. Ezt a célt el is értük – az épület alapterülete kb. 4.200 m2; a két galériával kiegészített két szint 13.500 m2-es, bőséges helyett kínál. Az épületszerkezet hatalmas fesztávolságokkal rendelkezik, és a szintek között is rengeteg hely van. A munkaállomások szükség szerint átrendezhetők, hogy megnövekedett kereslet idején is megbirkózzanak a feladattal.
gyartas_3.jpgAz új Gyártási és Technológiai Központ mechanikai gyártásnak, gyártóberendezés szerelésnek, összeszerelő állomásoknak, kézi összeszerelésnek, tesztelő területeknek és irodáknak ad helyet. Körülbelül 440 ember dolgozik itt. Az épületben gyártás-technológiai laboratórium is található, ahol a mérnöki- és gyártórészleg dolgozói egymással karöltve fejlesztik ki, tesztelik, és optimalizálják a munkaállomásokat, a gépeket és a vizsgálóberendezéseket. „Azzal, hogy németországi székhelyünkön felépítettük ezt a Gyártási és Technológiai Központot, a jövőbe fektettünk be”, mondta Volker Bartels. „A központ révén tovább erősíthetjük termék- és gyártásfejlesztést szolgáló technikai hátterünket.”