Keresés
bejegyzés típusa
  • Minden találat
  • Termékek
  • Bejegyzések
  • Oldalak
Bejegyzés

Teljesítmény nyújtotta adrenalin-fröccs: MOMENTUM Sport

A Sennheiser április 9-én mutatta be vadonatúj MOMENTUM Sport fülhallgatóját. Ez a sportolók és sportrajongók számára kifejlesztett fülhallgató a legmodernebb pulzus- és testhőmérséklet-érzékelőkkel bír, miközben páratlan hangminőséggel „doppingolja” felhasználóit.    „Több, mint három éve dolgozunk a...

Weboldalunk megújult 

A fejhallgató fejlesztés mérföldkövei

A csúcskategóriás hangzás története a HD 414 modellel kezdődótt. A világ első nyitott fejhallgatója 1968-ban forradalmasította a fejhallgató piacot. Ekkor történt először, hogy a fül a számára megszokott módon hallhatott: térben nyitottan és szabadon. A hang sokkal természetesebben és tisztábban jutott el a fülhöz, mint a zárt modelleknél. A HD 414, új működési elvével, igazi virágzásnak indította a fejhallgató értékesítést. 1969 végére már több mint 100.000 fejhallgató szettet adtak el. A már régóta kultikus szerepet betöltő HD 414 még ma is a világ legkeresettebb fejhallgatója, máig több mint 10 millió eladott példánnyal. A nyitott konstrukció szintén szilárd helyett vívott ki magának a csúcsminőségű fejhallgatók fejlesztésében.

 

A következő mérföldkő akkor érkezett el, amikor a Sennheiser mérnökök először ötvözték a nyitott fejhallgatók működési elvét az elektrosztatikus jelátalakító technológiával. A Sennheiser unipoláris 2000-es modelljének 1977-es bevezetése szenzációt keltett az audio világában. Működési elve újabb innovációt jelentett az audio technológiában. Az elektrosztatikus jelátalakítóban magasfeszültséget kapcsolnak két hálószerű elektródára. Ez a feszültség a fémbevonatú membránt az audio jellel egy időben rezgeti – mint a hangszórókban. Eredményként rendkívül finom felbontást és alacsony harmonikus torzítást kapunk. „A frekvenciagörbe viszonylag mély görbületet ír le (2 – 4 kHz). Ez az egyik oka annak, amiért ezek a fejhallgatók rendkívül kiterjedt, részletekben gazdag, áttetsző. légies és mindamellett erőteljes hangzásképet hoznak létre, páratlan minőségben” – ezekkel a szavakkal dicsérte az új fejhallgatót az egyik audio újság, a ‘Hifi-Stereofonie’.

 

rgi_fles_2.jpg1991-ben a bevezetett fejhallgatók valóságos áradatából egy modell jelzőfényként magaslott ki: az elektrosztatikus Orpheus HE 90/HEV 90. A Sennheiser fejlesztők újból munkának láttak, azzal az ambiciózus küldetéssel, hogy megépítsék a világ legjobb fejhallgatóját – és ezekkel az elektrosztatikus fejhallgatókkal, valamint lenyűgöző csöves elő-erősítőikkel újból felülmúltak az audio szektor minden várakozását. Itt két platina-bevonatú membrán rezeg aranyozott üveg elektródák között. Egy 500 V-os csöves erősítő gondoskodik elegendő teljesítményről, hogy az Orpheus teljes erejével szabadjára engedhesse hangját. A fejhallgatóba épített rendkívül komplex technológia miatt az „isteni” Orpheust csupán korlátozott, 300-as példányszámban készítették el. Ezek a legendás fejhallgatók még mindig az audiofil zenehallgatás és az összes, Sennheiser által jelenleg is fejlesztett csúcskategóriás fejhallgató referencia modelljei.

 

hd_600.jpgTiszta hangzásélmény: a HD 600 és a HD 650

A HD 600 és a HD 650 a Sennheiser csúcskategóriás modelljeinek igazi klasszikusai. Mindkét modell nyitott, dinamikus, hi-fi sztereó fejhallgató, magas szinten optimalizált jelátalakító rendszerekkel. A harmonikus- és a keresztmodulációs torzítás minimálisra csökkentése érdekében a HD 600 mágneses rendszerét számítógéppel optimalizálták. Rendkívül könnyű alumínium meghajtó tekercsek biztosítanak kitűnő tranziens átvitelt, miközben neodímium-vas mágneses rendszerek garantálják a maximális hatékonyságot. Összességében a HD 600 kivételesen valósághű, kiterjedt és precíz hangképet eredményez, 12-39.000 Hz-es frekvenciamenettel.

 

A HD 650 senkit sem hagy hidegen a tiszta hangzás kedvelői közül Mélyebb basszusával és kellemesen természetes magas hangjaival még a HD 600-nál is erősebb kifejezőkészséggel és érzelmesebb hangzással rendelkezik. A frekvenciamenet 10 – 39.500 Hz. Egy kifinomult csillapító elem és csökkentett rezonanciájú, tömörített cellulóz gyapjú csökkenti a membrán rezonanciát, így biztosítva még precízebb hangképet, különösen a basszus tartományban. Egy precíz folyamatos csillapítással rendelkező, speciálisan kifejlesztett akusztikai selyem tartja a harmonikus torzítást 0,05 %-on (1 kHz). 

 

A legmagasabb igényeket kielégítő modell: a HD 800

A legújabb csúcskategóriás termékek mindegyike a tökéletes hang-visszaadásra fókuszál. Ennek a fejlődésnek jelenleg a HD 800 a kiemelkedő megtestesítője. Ezzel a modellel a Sennheiser a legendás Orpheus-szal teremtett tradíciót, és az általa kifejlesztett csúcsminőségű, precíz hangreprodukciót és egyedülálló térhangzást kínáló fejhallgatók sorát folytatja. Ennek a dinamikus fejhallgatónak a fő eleme az 56 mm-es jelátalakító. Az innovatív, gyűrűs kialakítás – még az 56 mm-es jelátalakító alkalmazása mellett is – minimálisra csökkenti a torzítást, mivel a membrán rezgő része nem egy körfelület, hanem csak egy gyűrű. A számottevően kevesebb anyag így kisebb tehetetlenséget és a magas-frekvenciás tartományban kevesebb plussz rezgést eredményez. Az eredmény: az – 1 kHz-nél és 100 dB hangnyomás-szintnél mérhető – 0,02 %-os teljes harmonikus torzításnak köszönhetően, a HD 800 briliáns magas hangokkal és precíz basszussal rendelkezik, ami felülmúlhatatlanul tiszta hangképet biztosít.

 

rs_220.jpgA csúcsminőség vezeték nélkülire vált: az RS 220

Új RS 220 vezeték nélküli fejhallgatójával a Sennheiser egy újfajta vezeték nélküli zenehallgatási élmény előtt nyitja meg az utat. A digitális vezeték nélküli fejhallgatók a teljes mozgásszabadság biztosítása mellett csúcsminőségű hangképet garantálnak. Az RS 220 az audio jeleket tömörítés nélkül, egy 2,4 GHz-es csatlakozáson keresztül továbbítja. Az átvitel közbeni interferencia kivédése érdekében a jeladó a frekvencia szórás (spreading) néven ismert átviteli technológiát alkalmazza. A kimeneti jel frekvenciamenete egészen 22 MHz-ig terjed. Ha ezen a frekvencia-tartományon belül egy ponton interferencia lép fel, a kimeneti jelben nem észlelhető interferencia, mivel a rendszer az adatot redundanciával – más szóval többszörösen – továbbítja. Az új átviteli eljárás egyik további előnye az alacsony látencia, és így a minimális késleltetési idejű audio jel. A tökéletes hangzásélmény biztosítása érdekében az RS 220 különféle bemeneteken – analóg, koaxiális digitális és optikai digitális bemeneten – keresztül csatlakoztatható. Az igényes felhasználók ezért maguk dönthetnek a betáplálni kívánt jel típusát és minőségét illetően. Az RS 220 egy újabb mérföldkövet jelent a neves audio specialista, a Sennheiser fejhallgató fejlesztési történetében.